Vitaj v našom ateliéri

TEŠÍMe sa na každého, kto chce zanechať tú správnu stopu v našom novo OTVORENOM ATELIÉRI v kreatívnom centre Trnava na Hlavnej 17.
 
Pripravované aktivity, projekty i info o spôsobe prihlásenia sa naň, taktiež otvárací čas nášho showroomu upcyklovanej módy nájdeš vždy TU.
E86A0584

Vieš o tom, že v roku 2024 máme 1 DEŇ NAVYŠE? Áno, rok 2024 má 366 dní. Čo tak ten pomyselný deň navyše, využiť PRE SEBA?!

Napríklad na to – na čo ti stále neostáva čas: na seba a tvorivosť v sebe.

Venuj si aspoň 3 hodinky, pri ktorých spomalíš a zároveň stráviš čas tvorivo.

Kurz začneme SPOMALENÍM – meditačno-relaxačným cvičením a uvoľnením pre následný TVORIVÝ PROCES maľovania tebou zvolených výtvarných techník (ceruzka, uhlík, pastel, farbičky, akryl, farby na textil, ale i textilný a iný odpadový materiál z nášho ateliéru).

Nemusíš vedieť maľovať, nemusíš ovládať techniky a už vôbec mať stres. Nepôjde nám ani tak o výtvarné techniky a výsledné dokonalé dielo, ako o to, čo vďaka spomaleniu a následnému tvorivému procesu v malej a bezpečnej skupine pod facilitáciou lektorky Veroniky Sekerovej vieme zažiť.

Veronika Sekerová je skúsená lektorka a vizuálny umelec s niekoľkými oceneniami v oblasti vizálneho umenia a dizajnu a jej diela si vieš pozrieť aktuálne i vrámci výstavy Trnavská paleta do 24.3.2024 v Západoslovenskom múzeu Trnava.

Cez prvky ARTEterapie s ENVIRO presahom zrelaxujeme myseľ, podnietime kreativitu a konečne prídeme do kontaktu so samým sebou a našim hravým kreatívnym ja.

Okrem dobrého čajíku, kávy č malého sladkého občerstvenia budeme mať k dispozícii všetky potrebné pomôcky i EKOlogický materiál z nášho ateliéru v priestoroch Kreatívneho centra Trnava, na Hlavnej 17, kde bude workshop prebiehať.

Máme len LIMITovaný počet miest!

Tak NEVÁHAJ, buď k sebe láskavý a DOPRAJ si pre seba čas, ktorý ti prinesie UVOĽNENIE, POKOJ a nekonečnú TVORIVOSŤ.

V prípade záujmu poprosíme o REGISTRÁCIU cez LINK.

zaŽI náš parádny program na MAREC

Marec = mesiac KNIHY a my sme tomu prispôsobili i parádny program aktivít, kde okrem sme pre TEBA a deti okrem kurzov, workshopov a tvorivých dielní pripravili i špeciálny SWAP kníh.

Nech sa páči – VYBER SI – PRIHLÁS SA (link dole) TEŠÍME sa na TEBA i dieťa:

Doobedné aktivity vieme prispôsobiť i pre uzavreté skupiny škôlkárov/ žiakov / domoškolákov so skupinovými cenami. Pre viac INFO KONTAKTujte na ahoj@lesimore.sk alebo 0949 530 541.

piatok 1. 3. 2024

 • Z rozprávky do rozprávkového tvoreniapre deti od 1 – 2 roky – začíname čítačkou detských knižiek od 8.45 do 9.00 h pokračujeme a tematicky podľa príbehu a rozprávky nadväzujeme hravými a tvorivými aktivitami pre deti v sprievode rodičov do 09.30 h.

Aktivity sú prispôsobené veku dieťaťa na rozvíjanie ich kreativity, zručnosti s jedinečnými play wisely + montessori prvkami s ENVIRO presahom.

VSTUPNÉ: DIEŤA+RODIČ = 12€

 • Z rozprávky do rozprávkového tvoreniapre deti od 3 – 5 rokov – začíname čítačkou detských knižiek od 10.00 do 10.15 h pokračujeme a tematicky podľa príbehu a rozprávky nadväzujeme hravými a tvorivými aktivitami pre deti v sprievode rodičov do 11.00 h.

Aktivity sú prispôsobené veku dieťaťa na rozvíjanie ich kreativity, zručnosti s jedinečnými play wisely + montessori prvkami s ENVIRO presahom.

VSTUPNÉ: DIEŤA+RODIČ = 12€

 

 • Mama a dcéra tvorivo spolu – zaži spoločný čas pre teba a dcérku plný radosti z tvorenia a spoločne stráveného času v príjemnom podnetnom prostredí nášho ateliéru, pri tematickom tvorení, učení a aplikovaní ručných prác a procesu upcyklácie. Tvorivé dielničky vedie Veronika Sekerová so svojou 7-ročnou dcérkou Dorotkou. Pre maminky a dcérky vo veku od 6 -12 rokov. 

V čase od 17.30 do 19.30 h.

VSTUPNÉ: DCÉRA+MAMA = 22€

 

sobota 2. 3. 2024

 • ZÁLOŽka – ZALOŽ si ma, nech vieš, kde sa máš zastaviť –  zastaviť a spomaliť , vieš i pre rýchlej tvorivej aktivite, kde si origami skladaním vytvoríš jedinečnú záložku do rožku od 9.30 – 10.00 h (vhodné pre dospelých i pre deti od 6 rokov)

VSTUPNÉ: 3€/osoba (dieťa do 6 rokov zdarma)

 • Uši si obal na knihu – v čase od 10.00 – 13.00 h môžeš prinesť knihu/y na SWAP (výmenu kníh, ktorý sa bude konať ďalšiu sobotu 9. 3 od 10.00 – 13.00 h)

No zároveň môžeš zostať na otvorenom workshope, kde sa naučíme si ušiť textilný obal so záložkou na tvoju obľúbenú knižku, diár, či kalendár. Workshop bude otvorený v čase od 10.00 – 13.00 h t.z. vieš prísť kedykoľvek v tomto čase a pridať sa k otvorenému workshopu a v rukách alebo na šijacom stroji si ušiješ vlastný textilný obal. Nezabudni si preto svoju obľúbenú knihu/diár.

VSTUPNÉ: 15€/osoba (12€ ak si priniesol knihy na SWAP)

 

pondelok 4. 3.

ZÁLOŽka – ZALOŽ si ma, nech vieš, kde sa máš zastaviť –  zastaviť a spomaliť, vieš i pre rýchlej tvorivej aktivite, kde si origami skladaním vytvoríš jedinečnú záložku do rožku od 9.00 – 9.30 h (pre rodiča s dieťaťom)

VSTUPNÉ: 3€/osoba (dieťa do 6 rokov zdarma)

 

utorok 5. 3. 2024

 • ZÁLOŽka – ZALOŽ si ma, nech vieš, kde sa máš zastaviť –  zastaviť a spomaliť, vieš i pre rýchlej tvorivej aktivite, kde si origami skladaním vytvoríš jedinečnú záložku do rožku od 9.00 – 9.30 h (pre rodiča s dieťaťom)

VSTUPNÉ: 3€/osoba (dieťa do 6 rokov zdarma)

streda 6. 3. 2024

 • ZÁLOŽka – ZALOŽ si ma, nech vieš, kde sa máš zastaviť –  zastaviť a spomaliť, vieš i pre rýchlej tvorivej aktivite, kde si origami skladaním vytvoríš jedinečnú záložku do rožku od 9.00 – 9.30 h (pre rodiča s dieťaťom)

VSTUPNÉ: 3€/osoba (dieťa do 6 rokov zdarma)

 • TVORivé hranie s interaktívnym divadelným predstavením “Medveď, čo špagety z trička papá” o upcyklácii trčka i pre tie najmenšie deti (už od 1 r) v sprievode rodičov od 10.00 – 10.45 h

VSTUPNÉ: DIEŤA+RODIČ = 12€

 • TVORivé hranie s interaktívnym divadelným predstavením “Medveď, čo špagety z trička papá” o upcyklácii trčka pre tie i najmenšie deti (už od 1 r) v sprievode rodičov od 11.00 – 11.45 h

VSTUPNÉ: DIEŤA+RODIČ = 12€

 • Kreatívno-tvorivý krúžok #mameFILIPA pre zvedavé deti vo veku 6 – 10 rokov, ktoré majú filipa. Každú stredu v čase od 15.00 do 17.00 h. 

DIEŤA jednorazový VSTUP 12€ / mesačné krúžkové 40€

 

 • Zašívareň – príď sa/si zašiť u nás, spomaliť pri šálke čaju, či využiť čas, kým ti deti krúžkujú pri ručných a tvorivých aktivitách. Na realizáciu tvojho projektu môžeš využiť náš upcyklovaný materiál, pomôcky i šijacie stroje. Môžeš si priniesť dlho odkladané veci na ú/o-pravu, alebo si prísť zaštopkať ponožku. Každú stredu kedykoľvek v čase medzi 15.00 až 18.30 h bez nutnosti registrácie, no LIMIT počet osôb, preto pre aktuálny stav volaj 0949 530 541.

DOSPELÝ jednorazový VSTUP 5€ / mesačné zašívanie 15€

 

štvrtok 7. 3.

 • ZÁLOŽka – ZALOŽ si ma, nech vieš, kde sa máš zastaviť –  zastaviť a spomaliť, vieš i pre rýchlej tvorivej aktivite, kde si origami skladaním vytvoríš jedinečnú záložku do rožku od 9.00 – 9.30 h (pre rodiča s dieťaťom)

VSTUPNÉ: 3€/osoba (dieťa do 6 rokov zdarma)

 

8. 3. Z rozprávky do rozprávkového tvorenia – pre deti od 1 – 2 roky – začíname čítačkou detských knižiek od 8.45 do 9.00 h pokračujeme a tematicky podľa príbehu a rozprávky nadväzujeme hravými a tvorivými aktivitami pre deti v sprievode rodičov do 9.30 h. Aktivity sú prispôsobené veku dieťaťa na rozvíjanie ich kreativity, zručnosti s jedinečnými play wisely + montessori prvkami s ENVIRO presahom.

 

8. 3. Z rozprávky do rozprávkového tvorenia – pre deti od 3 – 5 rokov – začíname čítačkou detských knižiek od 10.00 do 10.15 h pokračujeme a tematicky podľa príbehu a rozprávky nadväzujeme hravými a tvorivými aktivitami pre deti v sprievode rodičov do 11.00 h. Aktivity sú prispôsobené veku dieťaťa na rozvíjanie ich kreativity, zručnosti s jedinečnými play wisely + montessori prvkami s ENVIRO presahom.

 

8. 3. Vnučka, dcéra, mama oslávte MDŽ tvorivo a spolu – a príďte si vytvoriť kyticu papierových ruží od 17.30 do 19.30 h. Vhodné pre maminky a dcérky vo veku od 8 rokov. 

V prípade záujmu viac informácií na ahoj@lesimore.sk

 

9. 3. SWAPni si knihu – swap (výmena kníh) od 10.00 – 13.00 h

Prines nám od 1. do 8. 3. do ateliéru les i more knihu/y, v čase otvoreného show roomu. Koľko prinesieš, toľko si môžeš vziať na sobotnom SWAPni si knihu – swap (výmena kníh).

VSTUPNÉ: 3€/osoba

 

9. 3. preTVOR si z nechcenej knihy záložku – origami záložka do rožka od 10.30 – 11.00 h (vhodné pre deti od 5 rokov)

 

9. 3. EKO scrapbook – vytvor si vlastný scrapbook zošit od 13.00 – 16.00 h (dospelí, deti od 10 rokov)

 

11. 3. Uši si uši so scrunchie gumičkou. Workshop, na ktorom si ušijete svoju parádnu scrunchie gumičku na vlasy vo Veľkonočnom šate s pridanými odnímateľnými zajačími ušami t.j. pridanou dekoráciou na gumičke v tvare zajačích uší. Vytvorený výsledok je ideálny tip na darček pre dievčatá k šibačke – spívačke. Od 17.00 – 19.30 h (dospelý alebo dieťa od 10 r )

 

13. 3. ZÁLOŽka – ZALOŽ si ma, nech vieš, kde sa máš zastaviť –  zastaviť a spomaliť  vieš i pre rýchlej tvorivej aktivite, kde si origami skladaním vytvoríš jedinečnú záložku do rožku od 9.00 – 9.30 h (pre rodiča s dieťaťom)

 

13. 3. TVORivé hranie s interaktívnym divadelným predstavením “Medveď, čo špagety z trička papá” o upcyklácii trčka pre tie i najmenšie deti (už od 1 r) v sprievode rodičov od 10.00 – 10.45 h

 

13. 3. TVORivé hranie s interaktívnym divadelným predstavením “Medveď, čo špagety z trička papá” o upcyklácii trčka pre tie i najmenšie deti (už od 1 r) v sprievode rodičov od 11.00 – 11.45 h

 

13. 3. Kreatívno-tvorivý krúžok #mameFILIPA pre zvedavé deti vo veku 6 – 10 rokov, ktoré majú filipa. Každú stredu v čase od 15.00 do 17.00 h. 

 

13. 3. Zašívareň – príď sa/si zašiť u nás, spomaliť pri šálke čaju, či využiť čas, kým ti deti krúžkujú pri ručných a tvorivých aktivitách. Na realizáciu tvojho projektu môžeš využiť náš upcyklovaný materiál, pomôcky i šijacie stroje. Môžeš si priniesť dlho odkladané veci na ú/o-pravu, alebo si prísť zaštopkať ponožku. Každú stredu kedykoľvek v čase medzi 15.00 až 18.30 h bez nutnosti registrácie, no LIMIT počet osôb, preto pre aktuálny stav volaj 0949 530 541.

 

15. 3. Ako urobiť s dierou v tričku – dieru do sveta – Makramé prívesok z tričkovlny, ktorú si sámi vytvoríme z trička od 10.00 – 12.00 h (dospelý alebo rodič + dieťa)

 

16. 3. Ako urobiť s dierou v tričku – dieru do sveta – Makramé prívesok z tričkovlny, ktorú si sámi vytvoríme z trička od 13.30 – 15.30 h (dospelý alebo rodič + dieťa)

 

16. 3. Ako urobiť s dierou v tričku – dieru do sveta – Hračka pre psa z tričkovlny, ktorú si sámi vytvoríme z trička od 15.30 – 17.30 h (dospelý alebo rodič + dieťa)

 

18. 3. Vyši – namaľuj – uši si kvety na svoje oblečnie. Kurz, na ktorom oživíte a necháte rozkvitnúť svoj kúsok oblečenia – výšivkou, maľbou alebo šitou dekoráciou, či nášivkou alebo zupcyklujete kúsok z nášho bazáru. Od 17.00 – 19.30 h (dospelý alebo dieťa od 10 r )

 

20. 3. ZÁLOŽka – ZALOŽ si ma, nech vieš, kde sa máš zastaviť –  zastaviť a spomaliť  vieš i pre rýchlej tvorivej aktivite, kde si origami skladaním vytvoríš jedinečnú záložku do rožku od 9.00 – 9.30 h (pre rodiča s dieťaťom)

 

20. 3. TVORivé hranie s interaktívnym divadelným predstavením “Medveď, čo špagety z trička papá” o upcyklácii trčka pre tie i najmenšie deti (už od 1 r) v sprievode rodičov od 10.00 – 10.45 h

 

20. 3. TVORivé hranie s interaktívnym divadelným predstavením “Medveď, čo špagety z trička papá” o upcyklácii trčka pre tie i najmenšie deti (už od 1 r) v sprievode rodičov od 11.00 – 11.45 h

 

20. 3. Kreatívno-tvorivý krúžok #mameFILIPA pre zvedavé deti vo veku 6 – 10 rokov, ktoré majú filipa. Každú stredu v čase od 15.00 do 17.00 h. 

 

20. 3. Zašívareň – príď sa/si zašiť u nás, spomaliť pri šálke čaju, či využiť čas, kým ti deti krúžkujú pri ručných a tvorivých aktivitách. Na realizáciu tvojho projektu môžeš využiť náš upcyklovaný materiál, pomôcky i šijacie stroje. Môžeš si priniesť dlho odkladané veci na ú/o-pravu, alebo si prísť zaštopkať ponožku. Každú stredu kedykoľvek v čase medzi 15.00 až 18.30 h bez nutnosti registrácie, no LIMIT počet osôb, preto pre aktuálny stav volaj 0949 530 541.

 

22. 3. Mama a dcéra tvorivo spolu – zaži spoločný čas pre teba a dcérku plný radosti z tvorenia a spoločne stráveného času v príjemnom podnetnom prostredí nášho ateliéru, pri tematickom tvorení, učení a aplikovaní ručných prác a procesu upcyklácie. V čase od 17.30 do 19.30 h pre maminky a dcérky vo veku od 6 -12 rokov. Tvorivé dielničky vedie Veronika Sekerová so svojou 7-ročnou dcérkou Dorotkou. 

 

24. 3. Kvetná nedeľa – venček z upcyklovaných kvetov a korbáč sa vyrába – tvorivé dielničky pre celú rodinu. Mama si môže vytvoriť dekoračný venček procesom upcyklácie a otec môže upliesť, alebo sa naučiť upliesť veľkonočný korbáč. Tvoríme v čase od 14.00 do 17.00 h. 

 

25. 3. Uši si uši so scrunchie gumičkou. Workshop, na ktorom si ušijete svoju parádnu scrunchie gumičku na vlasy vo Veľkonočnom šate s pridanými odnímateľnými zajačími ušami t.j. pridanou dekoráciou na gumičke v tvare zajačích uší. Od 17.00 – 19.30 h (dospelý alebo dieťa od 10 r )

 

27. 3. ZÁLOŽka – ZALOŽ si ma, nech vieš, kde sa máš zastaviť –  zastaviť a spomaliť  vieš i pre rýchlej tvorivej aktivite, kde si origami skladaním vytvoríš jedinečnú záložku do rožku od 9.00 – 9.30 h (pre rodiča s dieťaťom)

 

27. 3. TVORivé hranie s interaktívnym divadelným predstavením “Medveď, čo špagety z trička papá” o upcyklácii trčka pre tie i najmenšie deti (už od 1 r) v sprievode rodičov od 10.00 – 10.45 h

 

27. 3. TVORivé hranie s interaktívnym divadelným predstavením “Medveď, čo špagety z trička papá” o upcyklácii trčka pre tie i najmenšie deti (už od 1 r) v sprievode rodičov od 11.00 – 11.45 h

 

27. 3. Kreatívno-tvorivý krúžok #mameFILIPA pre zvedavé deti vo veku 6 – 10 rokov, ktoré majú filipa. Každú stredu v čase od 15.00 do 17.00 h. 

27. 3. Zašívareň – príď sa/si zašiť u nás, spomaliť pri šálke čaju, či využiť čas, kým ti deti krúžkujú pri ručných a tvorivých aktivitách. Na realizáciu tvojho projektu môžeš využiť náš upcyklovaný materiál, pomôcky i šijacie stroje. Môžeš si priniesť dlho odkladané veci na ú/o-pravu, alebo si prísť zaštopkať ponožku. Každú stredu kedykoľvek v čase medzi 15.00 až 18.30 h bez nutnosti registrácie, no LIMIT počet osôb, preto pre aktuálny stav volaj 0949 530 541.

 

Kalendár aktivít